مقالات

چگونگی تمیز کردن ایربراش

icon 0۵ - چگونگی تمیز کردن ایربراش
  • چرا باید ایربراش را تمیز کنیم؟

ایربراش از تعدادی قطعات ریز و سوزن نازل تشکیل شده که عملیات پاشش رنگ را انجام می‌دهد. برای تسهیل این عملیات باید نازل دستگاه تمیز و عاری از گرد و غبار و رنگ باشد، تا پاشش رنگ به خوبی انجام شود.

در نتیجه بعد از پاشش رنگ باید تمام قطعات ایربراش را با دقت باز کنید و با محلول پاک کننده رنگ، ایربراش را تمیزکنید. در غیر این صورت، ایربراش بعد از مدتی احتیاج به تعمیر اساسی دارد که متحمل هزینه خواهید شد.

  • چگونه ایربراش را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن اصولی ایربراش، احتیاج به فرچه و سمبه مخصوص و همچنین ظرف محافظ رنگ (CLEAN POT) دارید.

ابتدا مخزن رنگ را از محلول حلال رنگ پر کرده و دستگاه را وارد CLEAN POT  کرده و عملیات پاشش را انجام دهید، تا رنگ داخل مخزن و نازل کاملا تخلیه شود. سپس تک تک قطعات را با دقت باز کرده و سوزن نازل را با احتیاط خارج کرده و از طریق پد الکی یا با یک پنبه آغشته به الکل سوزن نازل را تمیز کنید و سپس با فرچه و سمبه مخصوص داخل نازل و قطعات ایربراش را تمیز کنید.

  • چگونه قطعات ایربراش را به هم متصل کنیم؟

برای انجام این کار باید دقت داشته باشید که تمام قطعاتی که باز کردید را از آخر دوباره به هم متصل کنید. در صورت اتصال اشتباه قطعات، ممکن است دستگاه کار نکند و یا باعث آسیب به ایربراش شوید.

  • توجه:

حساس ترین قسمت ایربراش سوزن نازل هست که اگر در هنگام باز و بستن آسیب ببیند ممکن است متحمل هزینه شوید و یا ممکن است سوزن نازل یدکی آن را پیدا نکنید.

 

  • تنظیم شده توسط گروه پنوتیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *